(asi 1880 – po 1942)
Přestože je dílo Karla Wernera zastoupeno více než 40 kresbami v Moravské galerii v Brně, informace o jeho osobě se s určitostí nepodařilo zjistit. Na základě ztotožnění signatury a vlastnoručně psaného autorského štítku na jednom z obrazů (který se ovšem pohybuje na volném trhu) se lze domýšlet, že osoba malíře téhož jména měla spojitost s Brnem. Na stránkách holocaust.cz[1] je evidován Karel Werner narozený 1880, který byl v lednu 1942 deportován z Brna do Terezína a následně tam zahynul. Podpořit myšlenku, že se skutečně jedná o stejnou osobu, jejíž díla jsou uložena v Moravské galerii, může skutečnost, že nejmladší obraz se signaturou KW nese dataci 1941 (nejmladší 1914, s přetržkou tvorby do 1917). Indicií o správnosti předpokladu může být Wernerova kresba staré židovské školy v Mikulově (1932).
Kresby Karla Wernera vznikaly v meziválečném období. V naprosté většině se jedná o kolorované kresby na papíře, ojediněle je zastoupen uhel a rudka. Tematicky jsou to obrazy krajiny, nikoli však daleké rozhledy po krajině. Hlavním motivem jsou architektonická díla (kostely, zříceniny, mlýny, městská zákoutí, vinné sklepy, brány, mosty), ale i přírodní objekty (skály, rybníky, lesní zákoutí). Regionálně se malíř pohyboval v okolí Brna (Svatá Kateřina, Moravský kras), po severní Moravě (Sovinec, Hradec nad Moravicí, Kolštejn-Branná, Zvole u Šumperka, Petrovy kameny, Jeseník), jižní Moravě (Mikulov, Klentnice, Dolní Věstonice, Klentnice, Kurdějov, Hustopeče, Alexovice, Bítov), jižních Čechách (Nová Bystřice, Rožmberk), zavítal i na Slovensko (soutok Moravy a Dunaje, Čachtice) a do Dolního Rakouska (Aggstein, Greisbach).
[1] Holocaust.cz, [online]. [Cit. 30. 11. 2022]. Dostupné z: https://www.holocaust.cz/databaze-obeti/obet/134138-karel-werner/